fbpx

Fotografia motoryzacyjna

 

Profesjonalna fotografia motoryzacyjna

Fotografia motoryzacyjna to nasz pasja. Kochamy samochody! Robiliśmy zdjęcia dla dealerów Mercedes-Benz - Duda-Cars i Nobile Motors. Premiera nowego modelu CLS, czy szkolenie Mercedes-Benz Safety Experience - m.in. takie zdjęcia mamy w swoim portfolio.

 

fotografia motoryzacyjna 1

fotografia motoryzacyjna 12

fotografia motoryzacyjna 2

fotografia motoryzacyjna 3

fotografia motoryzacyjna 4

fotografia motoryzacyjna 5

fotografia motoryzacyjna 6

fotografia motoryzacyjna 7

fotografia motoryzacyjna 8

fotografia motoryzacyjna 9

fotografia motoryzacyjna 10

fotografia motoryzacyjna 11

Fotografia motoryzacyjna - nasze podejście

Wykorzystując takie elementy jak oświetlenie, dobór lokalizacji i naszą wiedzę staramy się, aby samochód wyglądał w sposób atrakcyjny. Dla nas fotografia motoryzacyjna to fotografia reklamowa, w której w centrum zainteresowania jest samochód. Naszym zadaniem jest wyróżnienie produktu w sposób kreatywny, tak aby skłonić ludzi do jego posiadania.

Przemawia przez nas pasja, kochamy motoryzację, dlatego dla to coś więcej niż tylko praca. To sposób życia, zainteresowanie samochodami towarzyszy nam od lat. To pomaga nam je zrozumieć, wiedzieć jak zrobić by wyglądały świetnie.

Fotografia, która wzbudza emocje, wymaga wiedzy o fotografii motoryzacyjnej i doświadczenia. Na początku zaczynamy od koncepcji, zastanawiamy co chcemy pokazać, jakie cechy podkreślić-czy ma to być szybkość, sportowy lub rodzinny charakter, bezpieczeństwo, ekonomia, czy luksus. Interesuje nas, kto jest klientem docelowym i gdzie będzie widział zdjęcia.

 

Fotografia motoryzacyjna - jaka lokalizacja?

Bardzo ważna jest lokalizacja zdjęć, dużo czasu poświęcamy na przygotowania, tak aby znaleźć najlepsze miejsce na fotografie. Ma ona podkreślać charakter samochodu i jego przeznaczenie. Jednocześnie ważne jest, aby tło nie konkurowało o uwagę z autem, ale go uzupełniało. Dbamy również o kompozycję zdjęcia poprzez odpowiednie umieszczenie samochodu względem otoczenia. Dobieramy również ogniskową obiektywu, w zależności od tego, w jaki sposób chcemy pokazać samochód.

Naturalne jest, że sportowa wersja samochodu dobrze będzie wyglądać, pędząc po torze. W przypadku samochodu z przeznaczeniem terenowym warto pokazać go na bezdrożach, gdzie spod kół będzie chlapać błoto. Miejsce do zdjęć zawsze dobieramy z myślą o efekcie, jaki chcemy uzyskać.

 

Fotografia motoryzacyjna - oświetlenie

Istotne jest również oświetlenie. Zawsze dobieramy porę dnia tak, aby światło podkreślało w sposób atrakcyjny kształty samochodu. Jeżeli jest taka potrzeba, to dodatkowo używamy światła błyskowego, lub techniki nazywanej malowaniem światłem.

 

Postprocessing

W zależności od tego, jakie przeznaczenie mają mieć fotografie, używamy więcej, lub mniej postprocessingu. W przypadku zdjęć typowo reklamowych obróbki graficznej jest zdecydowanie więcej. Tutaj nie tylko wchodzi w grę podstawa korekcja kolorów, ale często także zmiana elementów tła, łączenie wielu zdjęć z różną ekspozycją i oświetleniem samochodu w jedno. Dla zdjęć reportażowych np. z eventu motoryzacyjnego będzie to mniejsza ilość postprocessingu.

Doświadczenie w fotografii motoryzacyjnej i praca przy takich kampaniach reklamowych jak Mercedes-Benz Safety Experience, czy premiera modelu Mercedes-Benz Cls pozwala nam na profesjonalne podejście do nowych projektów. Naszym zadaniem jest wykorzystywanie wiedzy w zakresie planowania, (wybór lokalizacji, storyboarding, strategia, dobór sprzętu) poprzez właściwą produkcję zdjęć i postprodukcję. Nasze portfolio pokazuje, że potrafimy tworzyć projekty i wysokiej jakości zdjęcia, które klienci pożądają.

 

Co nas wyróżnia

- Wysoka dbałość o szczegóły na każdym etapie zdjęć
- Partnerstwo w pracy z klientem. Zależy nam na jak najlepszej współpracy, w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów reklamowych
- Doświadczenie i wiedza w realizacji różnych projektów motoryzacyjnych pozwala na elastyczność i radzenie sobie w różnych warunkach i otoczeniu
- Wysokiej jakości postprodukcja, która wykonujemy sami, dbając o spójność zdjęć.

 

Znaczenie koloru samochodu

Często kolor samochodu to dla nas punkt wyjściowy. Dbamy o to by odpowiednie oświetlenie, zarówno to naturalne, jak i dodatkowe dobrze wydobywało i podkreślało jego barwę. Odpowiednią grą świateł i cieni podkreślamy jego sylwetkę i kolor. Dobieramy odpowiednio tło, tak aby nie rywalizowało o uwagę z samochodem, tylko dobrze go uzupełniało.

 

Zdjęcia samochodów w ruchu

Zdjęcia w ruchu są istotnym elementem motoryzacji. W końcu po to są samochody, by nimi jeździć - jest to ich naturalne środowisko. Co prawda częściej wykonuje się zdjęcia statyczne, jednak w sytuacji, gdy chcemy pokazać szybkość i osiągi zdjęcia samochodów w ruchu mogą okazać się niezastąpione. Wykonujemy zdjęcia jadących samochodów, śledząc je aparatem-tzw. panning, oraz zdjęcia z innego samochodu, by pokazać je z bliższej perspektywy. Takie fotografie pozwalają na pokazanie charakteru auta, opowiedzenie o nim historii.

 

Postprocessing zdjęć motoryzacyjnych

Postprocessing w przypadku zdjęć motoryzacyjnych jest bardzo istotny. Obróbka zdjęć pozwala osiągnąć pożądany, finalny efekt. Szczególnie w fotografii komercyjnej i reklamowej jest ona intensywna i czasochłonna. Zawsze staramy się wydobyć możliwie jak najwięcej już przy samej produkcji, jednak to postprodukcja pozwala nam wydobyć ze zdjęcia najlepsze elementy i poprawić to, co nas ogranicza przy wykonywaniu fotografii.

 

Misja i strategia marki

Podczas zdjęć duże znaczenie przykładamy do misji i strategii marki. Każda firma samochodowa chce się wyróżnić na rynku. Zwracamy uwagę również na strategie i akcje marketingowe, np. uczestniczyliśmy w kampanii Mercedesa “Gotowy na romans” przy premierze modelu CLS.

 

Misja i strategia marki

Podczas zdjęć duże znaczenie przykładamy do misji i strategii marki. Każda firma samochodowa chce się wyróżnić na rynku. Zwracamy uwagę również na strategie i akcje marketingowe, np. uczestniczyliśmy w kampanii Mercedesa “Gotowy na romans” przy premierze modelu CLS.

 

NASI KLIENCI

____________________

agro tom

cci

 

Duda Cars

beauty project

bite

freekids

bracia strzelczyk

novotel

Nobile Motors

gmina zawonia

pacon

HOLMER LOGO

plast met

ohmycat logo

 

robot

Logo Studio Chefa R

Skorzystaj z naszych usług.

 

___

Napisz do nas

KONTAKT

____________________

SKYMAKE LOGO

AGENCJA REKLAMOWA

info@skymake.pl

tel. 601 442 771

 

Przewiń do góry