fbpx

PRODUKCJA ANIMACJI

 

Produkcja animacji reklamowych i filmów animowanych

3 animacje przygotowane dla firmy Plast-Met.

 

Animacja dla PSZOK Racibórz

 

Jak wygląda produkcja animacji?

Produkcja animacji to złożony, wieloetapowy proces. Zależy nam, aby tworzyć animacje wysokiej jakości, takie, które angażują widza. Jak zrobić takie video? Podstawa naszej pracy to dobry brief, czyli zbiór informacji od klienta, w których przekazuje swój zamysł jak animacja ma wyglądać, jak ma być przedstawiony produkt lub usługa.

Następnie przystępujemy zobrazowania wizji klienta. Przedstawiamy scenariusz, storyboard, określamy harmonogram prac, oraz wysyłamy ofertę, w której jest określona cena animacji. I to wszystko za darmo! Dla nas najważniejszy jest klient. Po zaakceptowaniu naszej oferty i pomysłu na animację przechodzimy do produkcji. Tworzymy grafiki i ilustracje, które poddajemy procesowi animacji, wybierany jest lektor, muzyka i efekty dźwiękowe.

Montaż animacji przebiega tak, żeby opowiedzieć ciekawą historię. Storytelling i odpowiednia narracja to bardzo ważne elementy naszych filmów. 

Jakie są etapy produkcji animacji?

Tak jak wspomnieliśmy w powyższym akapicie produkcja animacji to skomplikowany proces, dlatego warto powierzyć wykonanie jej profesjonalistom. Poniżej prezentujemy jakie są możliwe etapy potrzebne, aby animacja powstała. 

Koncepcja i scenariusz - W pierwszej kolejności powstaje koncepcja animacji, w której określa się m.in. temat, styl i cel filmu. Następnie tworzy się scenariusz, który określa treść i przebieg filmu.

Storyboard - Po stworzeniu scenariusza tworzy się storyboard, czyli szkic filmu, w którym przedstawia się kolejne ujęcia i ustawienie postaci oraz przedmiotów.

Animatik - Po wykonaniu storyboardu tworzy się animatik, czyli filmik z prostymi rysunkami, który pozwala na wizualizację ruchu postaci i obiektów w filmie.

Projektowanie postaci - W tym etapie projektuje się postacie, ich wygląd i ruchy. W zależności od stylu animacji, postacie mogą być projektowane na podstawie rysunków, grafik komputerowych lub modeli 3D.

Animacja - W tym etapie tworzy się ruch postaci i obiektów, wykorzystując różne techniki animacji. Może to być animacja klatka po klatce, motion capture lub ruchy wykonywane przez animatora w programie komputerowym.

Scenografia - Projektuje się tła i elementy scenografii, które pojawiają się w filmie.

Oświetlenie i tekstury - W tym etapie dodaje się oświetlenie i tekstury do postaci i tła, co nadaje animacji bardziej realistycznego wyglądu.

Dźwięk - W tym etapie dodaje się dźwięki i muzykę do animacji, co pozwala na uzupełnienie jej wizualnej części.

Montaż - Po zakończeniu wszystkich etapów produkcji animacji, tworzy się wersję ostateczną, która połącza w sobie wszystkie elementy filmu.

Produkcja animacji wymaga zatem ogromnego nakładu pracy i specjalistycznej wiedzy wielu osób, w tym projektantów, animatorów, scenografów, dźwiękowców czy montażystów. Jednak efekt końcowy jest zawsze niesamowity i przyciąga uwagę widzów, dzięki czemu animacja jest doskonałym narzędziem do przekazywania informacji i tworzenia rozrywki.

Jakie rodzaje animacji tworzymy?


W naszym studio filmów animowanych i animacji 3d powstają różnego rodzaju filmy. Dzięki doświadczeniu w motion design, czyli tworzeniu ruchomej grafiki sprawimy, że każdy Twój pomysł ożyje, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

W naszej agencji specjalizujemy się w tworzeniu animacji o różnym charakterze i przeznaczeniu. Poniżej przedstawiamy rodzaje animacji, które tworzymy:

Animacje reklamowe - pozwalają na skuteczne przekazywanie informacji o produktach lub usługach w sposób przystępny i przyciągający uwagę klientów.

Animacje szkoleniowe - pokazują nawet skomplikowane procesy w przystępny sposób

Animacje edukacyjne - pozwalają na przekazywanie wiedzy w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci i młodzieży.

Animacje 2D i 3D - W naszej agencji tworzymy zarówno animacje 2D, jak i 3D, co pozwala na uzyskanie różnych efektów wizualnych.

Animacje produktowe - Tworzymy animacje produktowe, które pozwalają na przedstawienie produktów w sposób interesujący i przyciągający uwagę klientów.

Animacje na potrzeby social media - zazwyczaj krótsze, ale skutecznie trafiające do klienta

Nasza agencja posiada doświadczonych specjalistów, którzy posiadają wiedzę i umiejętności potrzebne do stworzenia wysokiej jakości animacji. Współpracujemy z klientami z różnych branż i dostosowujemy nasze usługi do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Zapraszamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i zlecić nam tworzenie interesującej i przyciągającej uwagę animacji.

Filmy instruktażowe, tzw. explainer videos

Filmy instruktażowe, zwane również explainer videos, to coraz bardziej popularna forma przekazywania wiedzy i informacji w sposób przystępny i zrozumiały dla odbiorcy. Są to krótkie filmy, które pozwala na przedstawienie skomplikowanych zagadnień w sposób przystępny i atrakcyjny dla widza.

W przypadku explainer videos istotne jest, aby treść filmu była skoncentrowana na najważniejszych informacjach i przekazywana w sposób klarowny i zrozumiały dla odbiorcy. Dlatego też, przy tworzeniu takiego filmu, należy zadbać o dopracowanie scenariusza oraz odpowiedni dobór wizualizacji.

Wizualizacje w explainer videos są bardzo ważne, ponieważ to właśnie one mają na celu uatrakcyjnić przekazywaną treść i przyciągnąć uwagę odbiorcy. Mogą to być animacje, infografiki, rysunki, symulacje lub filmy z prawdziwego życia. Dobór odpowiedniego rodzaju wizualizacji zależy od charakteru przekazywanej treści i oczekiwań klienta.

Filmy instruktażowe mają wiele zastosowań. Mogą być wykorzystywane w celach szkoleniowych, marketingowych, edukacyjnych, wewnętrznych w firmie, a także w celach informacyjnych dla klientów. W przypadku zastosowań marketingowych explainer videos pozwalają na przyciągnięcie uwagi klientów i przedstawienie produktów lub usług w sposób przystępny i atrakcyjny.

Przygotowanie explainer videos wymaga doświadczenia i wiedzy na temat procesu produkcji filmowej oraz umiejętności komunikacji wizualnej. Dlatego też, warto zlecić takie zadanie specjalistom, którzy mają doświadczenie w tworzeniu tego rodzaju filmów. W naszej agencji posiadamy doświadczonych specjalistów, którzy pomogą w stworzeniu wysokiej jakości explainer videos dopasowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta.

 

Produkcja animowanych spotów reklamowych

Nie jest nam również obca produkcja spotów reklamowych. Animacja poklatkowa jest coraz częściej używana w reklamie. To świeża forma, która pozwoli się wyróżnić. Tworzymy animacje do telewizji, internetu, czy kina. Animowane spoty reklamowe dają naprawdę dużo możliwości, dajmy się ponieść wyobraźni.

Produkcja animowanych filmów promocyjnych


Budowanie marki to podstawa. Film promocyjny przedstawi Twoją firmę z najlepszej strony. Niezależnie czy jest to duża korporacja, czy też startup. Wyróżnij się - stworzymy dla Ciebie film opowiadający o Twoim biznesie. Jaka jest jego historia, idea, plany na przyszłość? To wszystko możemy zawrzeć w animowanym filmie promocyjnym.

Tworzenie animacji 2D i 3D


Dookoła siebie mamy coraz więcej multimediów. Nic dziwnego, gdy coś się porusza, to bardziej przyciąga naszą uwagę. Animacje 2D i 3D mają bardzo szerokie zastosowanie. Intra i czołówki filmów, strony internetowe, reklama display, gify, serial animowany - wszędzie tam stosujemy motion design, czyli ruchomą grafikę.

Animacja 2D to technika animacji, która opiera się na dwuwymiarowych rysunkach, które są animowane w sposób płaski. W tym przypadku obrazy są przedstawione tylko z dwóch wymiarów, czyli szerokości i wysokości. Animacja 2D może być tworzona ręcznie, poprzez rysowanie poszczególnych klatek lub za pomocą specjalnego oprogramowania, które pozwala na stworzenie animacji za pomocą warstw i sekwencji klatek. Animacja 2D wywołuje u nas pozytywne skojarzenia, chyba wszyscy oglądaliśmy bajki i mamy z nimi dobre wspomnienia. Dzięki animacji możemy stworzyć podobny wirtualny świat.

Z kolei animacja 3D to technika animacji, która pozwala na przedstawienie obiektów w trzech wymiarach, czyli dodatkowo z głębią. Dzięki temu obiekty wydają się bardziej realistyczne i mogą być poruszane w trzech osiach. Animacja 3D wymaga użycia specjalistycznego oprogramowania, które pozwala na tworzenie trójwymiarowych modeli i ich animację.

Ile trwa stworzenie animacji?

Czas potrzebny na stworzenie animacji zależy od wielu czynników, takich jak długość filmu, rodzaj animacji, stopień skomplikowania animacji, liczba postaci, dostępność materiałów i budżet. Tworzenie krótkiej animacji może zająć od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od skali projektu. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów.

Jaki jest koszt produkcji animacji?

Koszt produkcji animacji zależy od wielu czynników, takich jak długość filmu, rodzaj animacji, stopień skomplikowania animacji, liczba postaci itd. Liczba zmiennych jest bardzo duża, dlatego w przypadku każdego zlecenia dokonujemy indywidualnej wyceny.

NASI KLIENCI

____________________

agro tom

cci

 

Duda Cars

beauty project

bite

freekids

bracia strzelczyk

novotel

Nobile Motors

gmina zawonia

pacon

HOLMER LOGO

plast met

ohmycat logo

 

robot

Logo Studio Chefa R

SKYMAKE LOGO

info@skymake.pl

tel. 601 442 771

 

Przewiń na górę