fbpx

7 powodów dlaczego warto korzystać z wypożyczalni sprzętu fotograficznego i filmowego?

Wypożyczenie sprzętu fotograficznego i filmowego może mieć sporo zalet. Możemy mieć dostęp do świetnego sprzętu, nie wydając przy tych wielkich pieniędzy.

1. Wypożyczalnia sprzętu fotograficznego i filmowego poszerza ofertę o nowy sprzęt

Dobrze wiemy, jak szybko zachodzą zmiany na rynku aparatów fotograficznych i kamer. Nowy model wychodzi średnio co 2-3 lata. Wiąże się to ze sporymi wydatkami. Najczęściej rzędu kilku, kilkunastu tysięcy złotych. Co oznacza wyjście nowego modelu? Spadek cen starszego. I to jest niekończąca się historia. Chcąc być na czasie, wciąż musimy inwestować w sprzęt, a przecież nikt nie ma nieograniczonego budżetu. Wynajem sprzętu fotograficznego i filmowego może być tu świetnym rozwiązaniem. Mamy dostęp do interesującego sprzętu, bez wydawania wielkich sum i zmartwienia utratą wartości sprzętu.

2. Wypożyczalnia kamer, aparatów i obiektywów daje elastyczność

Wszyscy posiadający aparaty, kamery wiedzą, że posiadanie danej marki wprowadza pewne ograniczenia. Nie weźmiemy pierwszego lepszego obiektywu np. Panasonica i nie podepniemy do Canona i odwrotnie. Wejście w jeden system, czyli wybranie określonego typu body oznacza ograniczenie się do obiektywów i innego sprzętu kompatybilnego z nim. Tymczasem na rynku zachodzą spore zmiany. Jeden sprzęt spisuje się lepiej w przypadku określonych zadań lepiej od drugiego. Dlaczego nie mielibyśmy mieć takiej elastyczności? Wypożyczenie sprzętu fotograficznego i filmowego daje takie możliwości.

3. Wypożyczalnia sprzętu foto i video daje czas na zgromadzenie budżetu na sprzęt, który chcesz kupić

Powiedzmy, że masz już swój upatrzony sprzęt, ale jego cena jest zbyt wysoka. By korzystać z wybranego aparatu, bądź kamery nie musisz od razu go kupować. Wypożyczenie w takim przypadku jest rozsądną opcją.

4. Wynajem sprzętu fotograficznego i filmowego daje możliwość jego przetestowania

Tak naprawdę nigdy nie będziesz wiedział, czy chcesz mieć określony model kamery, aparatu, czy też obiektyw, dopóki go osobiście nie przetestujesz. W internecie jest mnóstwo opinii, którymi oczywiście można się sugerować, ale w ostateczności sprzęt ma spełnić Twoje wymagania, a nie kogoś innego. Wypożyczenie daje możliwość przetestowania ustawień w wielu sytuacjach. Sprawdzisz jakość wykonania, obrazka, czy większa rozdzielczość jest rzeczywiście potrzebna… Krótko mówiąc, czy sprzęt Ci odpowiada, czy też warto pomyśleć o czymś innym.

5. Wypożyczenie aparatu, kamery, obiektów, światła rozwija Twoją kreatywność

Jasne obiektywy, dające małą głębię ostrości i pozwalające pracować nawet przy słabych warunkach oświetleniowych sporo kosztują. Korzystanie z nich, podobnie jak w przypadku dodatkowego światła, rejestratora dźwięku może rozwinąć Twoją kreatywność. Odpowiednie użycie dodatkowego sprzętu może podnieść produkcję na inny, wyższy poziom.

6. Wypożyczalnia daje możliwość dobrania odpowiedniego sprzętu do specyficznych zastosowań

Załóżmy, że robisz sporadycznie zdjęcia architektury wnętrz. Czy w takim przypadku od razu trzeba dokupować szerokokątny obiektyw do takich zastosowań? Niekoniecznie, można go wypożyczyć, po co ma się kurzyć przez pozostały okres, kiedy go nie używasz.

7. Wypożyczalnia sprzętu fotograficznego i filmowego to także doradztwo

Masz jakieś pytania odnośnie do sprzętu? Chętnie na nie odpowiemy. Pobierzemy dobrać aparat i kamerę do odpowiednich zastosowań. Opowiemy jak posługiwać się sprzętem i jak dobrać do niego akcesoria.

 

Sprawdź ofertę naszej wypożyczalni sprzętu fotograficznego i filmowego

Oferta

Przewiń na górę